جعبه باند فایبر گلاس بهتر است یا چوبی؟

جعبه باند فایبر گلاس بهتر است یا چوبی؟

جعبه باند فایبر گلاس بهتر است یا چوبی؟

هر زمان بحث انتخاب میان جعبه باند فایبر گلاس یا چوب مطرح می شود پای مزایا و معایب به میان می آید چون هر جنسی به نوبه خود برای خود معایبی دارد و برای خود مزایایی دارد که این امر باعث قیاس انتخاب افراد میشود جعبه باند در دونوع فایبر گلاس و چوبی در بازار موجود می باشد حال برای اینکه بتوانیم انتخاب کنیم  که چه نوع جعبه باند  را بخریم، باید بدانیم جعبه باند فایبر گلاس یا جعبه باند چوبی از نظر جنسیت و ماهیت جنس آنها چه خصوصیاتی دارد.

فایبر گلاس یک نوع ماده مصنوعی است که از پشم شیشه و مواد نفتی درست میشود و از نظر وزن بسیار سبک و تا حد قابل قبولی محکم است و در همین جا این نکته را می توان گفت افرادی که قصد خرید یک جعبه باند سبک را دارند جعبه باند فایبر گلاس یک آیتم خوب برای آنها می تواند باشد و اما چوب که شاید نیازی به توضیح نداشته باشد یه ماده طبیعی می باشد که از نظر استحکام قوی و نسب به فایبر گلاس سنگین تر ولی شاید از نظر زیبایی زیباتر می باشد.

جعبه ها اهمیّت زیادی در بُرد صدا دارند. مثلاً جعبه های پلاستیکی برد و پرتاب بیشتری دارند. شاید دیده باشید که برخی جعبه ها ذوزنقه ای هستند، آری این باندها با این شکل و قالب برای برد زیاد طراحی شده اند.

جعبه باند فایبر گلاس یا چوب

البته نمی توان در جواب این سوال جواب قطعی داد چون که انتخاب جعبه باند در هر دو مدل جعبه باند فایبر گلاس و جعبه باند چوبی نسبت به جنسی که دارند دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به اختصار به آنها می پردازیم و باید شما ببینید که بسته به خصوصیاتی که این دو جعبه باند از نظر خصوصیات جنسی که دارند نیاز شما را برطرف میکنند.ابعاد و جنس جعبه باید متناسب با باند شما باشد.

اگر قصد دارید صدا هایی مانند ویولون و گیتار را پخش کنید جعبه باند چوبی گزینه خوبی است چرا که جعبه باند از این جنس بدون لرزش و اجاز پخش شدن صدا در اطراف را به صورت نامطلوب نمی دهد و صدا را را به صورت طبیعی تر پخش میکند

اما از طرفی جعبه باند چوبی ضخیم تر و سنگین تر و کمی گران تر می باشد و می توان گفت چوب از نظر عملکرد آکوستیک نسبت به چوب برتری داردو جعبه باند فایبر گلاس از نظر وزن و  ارزان بودن نسبت به جعبه باند چوبی بهتر است.

به طور خلاصه اگر بخواهیم انتخابی در جعبه باند بین این دو مورد یعنی جعبه باند چوبی و جعبه باند فایبر گلاس داشته باشیم باید بگوییم اگر کیفیت صدا برای شما اهمیت دارد و قیمت کمی گران تر و وزن بیشتر برای شما مشکلی ندارد جعبه باند چوبی را انتخاب نمایید و اگر کیفیت صدا برای شما اهمیت ندارد و سبکی و ارزان بودن قیمت مد نظر شماست جعبه باند فایبر گلاس را انتخاب نمایید.

باند و بلندگو    باند اکتیو  باند پسیو


برای مشاوره از طریق شماره تلفن ۶۶۷۱۸۲۱۵-۰۲۱ یا ایمیل ما به آدرس avazac.official@gmail.com در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*