سیستم صوتی برای فروشگاه ها

سیستم صوتی برای فروشگاه ها

امروزه تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها و سیستم صوتی برای مغازه ها از کالاهای پر فروش هستند. در واقع مغازه ها و فروشگاه ها برای جلب مشتری بیشتر و به وجود آوردن فضای دل انگیز نیاز به پخش موسیقی پس زمینه با نصب بلندگو سقفی و بلندگو دکوراتیو در تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها دارند که یک تجربه ی خرید لذت بخش را برای مشتریان ایجاد می کند .

کاربرد تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها و سیستم های صوتی برای فروشگاه ها

⦁ پخش موسیقی پس زمینه
⦁ پیج کردن و اطلاع رسانی

یکی از نکاتی که تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها ها و مغازه ها باید به آن توجه شود، یکنواخت بودن صدا در سراسر فروشگاه است. طوری که صدا در همه جا واضح پخش شود و گوش خراش نباشد یا ضعفی نباشد.

سیستم صوتی برای فروشگاه ها

سیستم های صوتی و اطلاع رسانی در تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها
⦁ سیستم پیجینگ
⦁ سیستم صوت
⦁ تجهیزات مورد نیاز سیستم صوت
⦁ انواع بلند گو های سیستم صوت و پیجینگ
⦁ میکسرها و میکروفن ها
⦁ دستگاه های تقویت کننده

زون بندی سیستم صوتی فروشگاهی و سیستم های صوتی مغازه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زون بندی چیست؟

شاید شما بخواهید که صدا فقط در بخشی از فروشگاه پخش شود یا اینکه یک بخشی از صدا پخش نشود و یا به طور همزمان آهنگ یا صدای مختلف از بخش های مختلف فروشگاه پخش شود. برای انجام این موارد به طور همزمان باید تجهیزات صوتی برای فرشگاه ها و مغازه زون بندی حرفه ای داشته باشند.

چه نوع بلندگوهایی مناسب طراحی سیستم صوتی برای فروشگاه ها است و تجهیزات صوتی فروشگاهی به چه منظور استفاده می شود؟

مهندسانی که در این زمینه فعالیت میکنند در ابتدا محل نصب اسپیکر و باند را در نظر می گیرند و سپس به طراحی بلند گو های مناسب محل می پردازند. انواع بلند گو هایی که مناسب تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها و سیستم صوتی برای فروشگاه است عبارتند از:

بلندگو های سقفی توکار

این نوع بلند گو ها داخل سقف کاذب یا کناف قرار میگیرند و فقط درپوش آنها دیده می شود.

 

بلندگو های سقفی روکار

این نوع بلندگو ها مانند پریزهای روکار روی سقف پیچ می شوند، درنتیجه بدنه ی بلندگو در سقف قابل مشاهده است.

 

بلندگو دیواری و ستونی

بلندگو ستونی بلندگو ها معمولا به صورت افقی یا عمودی بر روی دیوار یا ستون نصب می شوند و مناسب سیستم پیجینگ و پخش موسیقی هستند. گاهی اوقات این بلندگو هابه صورت خوابیده بر روی سقف نصب می شوند.

بلندگو دکوراتیو

این نوع بلندگو ها نسل جدید در تجهیزات صوتی فروشگاه ها ها هستند که در سال های اخیر کاربردهای زیادی پیدا کرده اند. این نوع بلندگو هاهمانطور که از اسم شان پیداست از نظر ظاهری بلندگو های دکوراتیو شیک و زیبا هستند. کیفیت صدای بالای نسبت به سایر بلندگو ها دارند و برای استفاده در رستوران ها، کافی شاپ ها و در تجهیزات صوتی برای فرشگاه ها مناسب تر هستند.

آمپلی فایر در تجهیزات صوتی مغازه و سیستم های صوتی فروشگاه ها چیست و چه کاربردی دارد؟

آمپلی فایر به دستگاهی گفته می شود که کیفیت صدای خروجی دستگاه شما را افزایش می دهد. شاید در برخی مکان ها دیده باشید که کیفیت صدای بلندگو ها و سایر سیستم های صوتی بی کیفیت و کم است. آمپلی فایر این مشکل را حل می کند. صدای مورد نظر قبل از اینکه به بلندگو برای پخش فرستاده شود به آمپلی فایر می رود و تقویت می ش

ود و سپس به بلندگو مورد نظر فرستاده می شود.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که در طراحی تجهیزات صوتی فروشگاهی و سیستم های صوتی فروشگاه ها یک کار مهندسی و کاملا حرفه ای است. اگر می خواهید خودتان طراح باشید یا از نظر مهندسان استفاده کنید در هنگام خرید آمپلی فایر باید این نکات را بدانید:
⦁ وات و توان خارجی
⦁ حالت استریو
⦁ حالت بریج
⦁ تعداد کانال های ورودی و خروجی
⦁ حالت های آمپلی فایر

تقسیم بندی تجهیزات صوتی فروشگاهی و سیستم صوتی برای مغازه ها

تجهیزات صوتی فروشگاه ها ها را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد:
سیستم صوتی آنالوگ:
این سیستم همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم شامل انواع بلندگو های سقفی و دیواری و دکوراتیو است. در این سیستم تقسیم صدا به این طریق انجام می شود که کاربران می توانند صدای بلند گو هارا که در قسمت های مختلف وجود دارد کم یا زیاد یا قطع کنند.

سیستم صوتی دیجیتال
در این نوع سیستم که تحت کنترل شبکه ی اینترنتی است می توانیم موزیک یکنواختی را در تمامی قسمت ها پخش کنیم. این سیستم امکاناتی دارد که به بررسی آنها می پردازیم.
⦁ می توان بلند گو هارا به صورت تکی یا ترکیبی قطع و وصل کرد.
⦁ قیمت تجهیزات دیجیتال نسبت به آنالوگ به صرفه تر است.
⦁ اگر خرابی به وجود نیاید خرج تجهیزات دیجیتال تنها یکبار است. چون مثل تجهیزات آنالوگ نیازی به نگهداری انچنانی و سرویس ندارد.

تقسیم بندی بلندگو ها

بلندگو های اکتیو

این نوع بلندگو ها برای کسانی که می خواهند در محیط های کوچک به پخش موسیقی بپردازند مناسب است. بلندگو های اکتیو در تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها های کوچک مناسب هستند زیرا نیازی به آمپلی فایر ندارند و قابلیت حمل و نقل آنها راحت تر است. همچنین دردسرهای نصب انها کمتر است.این نوع بلندگو دارای آمپلی فایر و منبع قدرت داخلی می باشد و با درنظر گرفتن توان آمپلی فایری که دارد ووفر و تویتر را راه‌اندازی می‌کند.
آمپلی فایر داخلی این نوع بلندگو دارای ورودی فلش، SD card و همچنین دارای بلوتوث برای پخش موسیقی از طریق موبایل، لپ تاپ و… می‌باشد. 

بلندگو های پسیو

در تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها و سیستم های صوتی فروشگاه معمولا نوع بلند گو های بزرگی که مورد استفاده قرار میگیرند از نوع پسیو هستند. بسیاری از مهندسین حرفه ی صدا استفاده از این نوع بلندگو را در سیستم صوتی برای فروشگاه ها ترجیح می دهند. چرا که می توان با نصب آنها در محیط های گوناگون صدای خروجی آنها را بهینه کرد.

نکاتی که در هنگام خرید سیستم صوتی برای فروشگاه ها باید بدانید:
⦁ توان خروجی متوسط بلندگو
⦁ محدوده دینامیکی
⦁ پاسخ فرکانسی
⦁ توان پیک
⦁ توان موثر

کلام آخر
امروزه بسیاری از افرادی که صاحبان فروشگاه ها و مغازه های بزرگ هستند در پی خرید تجهیزات صوتی برای فرشگاه ها و سیستم های صوتی برای فروشگاه هایشان هستند. با پیشرفت تکنولوژی انواع و اقسام تجهیزات صوتی فروشگاهی وجود دارد. در هنگام خرید باید اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید تا بتوانید بهترین تجهیزات صوتی برای فروشگاه ها خریداری کنید. شما می توانید تجهیزات آنالوگ مانند انواع اسپیکر ها و یا بلند گو هارا خریداری کنید که در این صورت باید با انواع بلندگو که در مطالب بالا گفتیم آشنایی داشته باشید، همچنین اگر قصد خرید تجهیزات دیجیتال را دارید باید آنها را مورد ارزیابی قرار دهید.

بلندگو دیواری  بلندگو سقفی   باند اکتیو  باند پسیو


اگر میخواهید سیستم صوتی برای فروشگاه ها ، مغازه ، رستوران و کافی شاپ های خود داشته باشید، لطفا برای مشاوره از طریق شماره تلفن 66718215-021  یا ایمیل ما به آدرس avazac.official@gmail.com در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*