چه وقت باید از میکروفن های رومیزی استفاده کرد؟

بهترین زمان استفاده از میکروفون رومیزی

انواع مختلفی از میکروفون ها در دنیای کنفرانس وجود دارد که هر نوع، استفاده خاص خود را دارد. شاید برجسته ترین نوع آن، میکروفن رومیزی باشد که با داشتن یک گردن بلند و باریک شبیه یک پرنده ظریف است. برای متوجه شدن این امر که چه وقت باید از میکروفن های رومیزی استفاده کرد در این مقاله با مروری سریع، ویژگی های اصلی میکروفون رومیزی -از جمله مزایای اصلی این نوع میکروفون- به اشتراک گذاشته می شود.

میکروفون رو میزی

میکروفن رومیزی چیست؟

این نوع میکروفون برای دریافت صدا در فاصله ای نزدیک طراحی شده است؛ لذا میکروفن رومیزی از الگوی دریافت صدا به شکل جهت دار «کاردیوئید» استفاده می کند. این بدان معنی است که صدا عمدتا از جلو گرفته می‌شود؛ البته مقداری صدا از اطراف نیز ضبط می شود. بسته به نوع طراحی، طول میکروفن رومیزی می‌تواند از ۵ تا ۲۴ اینچ متغیر باشد. به عنوان مثال، «یاماها» میکروفون هایی با طول ۶ و ۱۲ اینچ ارائه می دهد.

چه وقت باید از میکروفون رومیزی استفاده کرد؟

برای دانستن این مسئله که چه وقت باید از میکروفون های رومیزی استفاده کرد باید گفت به طور معمول، میکروفن رومیزی برای فضاهایی طراحی شده است که فقط یک نفر در آن میان صحبت می کند، مانند اتاق جلسه یا سالن اجتماعات که تنها یک جایگاه سخنرانی دارد. همچنین ممکن است میکروفن های رومیزی روی تریبون نصب شوند، جایی که سخنران با مخاطبان صحبت می کند؛ مثل کلاس درس یا سالن سخنرانی.

میکروفون رومیزی خوب

میکروفون رومیزی چه مزایایی دارد؟

برای دانستن این مسئله که چه وقت باید از میکروفن های رومیزی استفاده کرد باید گفت میکروفون رومیزی یک الگوی نفوذ ناپذیر برای برداشت صدا ارائه می دهد و می تواند انتخاب خوبی برای برداشت صدای یک فرد واحد باشد. همچنین این میکروفون سبب آزادی حرکت سخنران می شود که این ویژگی در میکروفون های دستی وجود ندارد. اگر سخنران بخواهد یادداشت های خود را تنظیم کند یا مجبور نباشد بلندگو را برای یک سخنرانی طولانی در دست نگه دارد، میکروفن رومیزی می تواند یک گزینه عالی باشد. بر خلاف میکروفون های دستی، میکروفن های رومیزی به گونه ای طراحی شده است که رویِ میزِ جلویِ سخنران قرار می گیرد و بر اساس فاصله و ارتفاع سخنران، قابل تنظیم است. یکی دیگر از مزایای میکروفون رومیزی که از ملزومات سیستم کنفرانس نیز محسوب می‌شود، این است که این میکروفون در برابر تداخل امواج RF طراحی مقاومی دارد.

بهترین میکروفون رومیزی

میکروفن رومیزی سیم دار در برابر میکروفون بی سیم

با این وجود، میکروفن رومیزی سیمی ما نیز همان کیفیت صوتی عالی را -با قیمت پایین تر- و بدون قابلیت‌های بی سیم ارائه می دهد. بسته به فضای کنفرانس، ممکن است شما سیستم بی سیم را برای طراحی کارآمد ترجیح دهید. این مسئله به خصوص در مورد یک اتاق بزرگتر که چینش آن مرتب تغییر می کند صادق است. از طرف دیگر، اگر فضای شما همیشه به یک شکل چینش می شود و مخفی کردن سیم ها برای شما مشکل نیست، میکروفن رومیزی گزینه مقرون به صرفه تری است.
آیا مایل هستید خودتان میکروفون رومیزی را تست کنید؟ در «فروشگاه آوازک»، ما انواع مختلفی از سیستم های میکروفونی داریم که می توانند از مدل های سیمی و بی سیم پشتیبانی کنند. از جستجوگر محصولات ما برای پیدا کردن بهترین فن آوری ارتباطات که مناسب نیاز شما هستند استفاده کنید.

هر اتاق کنفرانس دارای چالش های خاص خود است. خوشبختانه، با رویکرد و تجهیزات مناسب، می توانید بر این مشکلات غلبه کرده و قهرمان واقعی دفتر خود باشید. در این کتاب الکترونیکی موارد زیر تشریح می گردند:
• مشکلات عادی که ممکن است رخ دهد
• درک اصول اولیه صوتی
• غلبه بر آکوستیک ضعیف
• انتخاب راه حل مناسب

اگر نیاز به طراحی سیستم کنفرانس برای جلسات و سالن کنفرانس دارید می توانید از فروشگاه اینترنتی آوازک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنید. چنانچه برای تهیه و تکمیل سیستم صوتی و خرید میکروفون رومیزی خود نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق تلفن ۶۶۷۱۸۲۱۵-۰۲۱ یا ایمیل آوازک به آدرس avazac.official@gmail.com با همکاران ما درفروشگاه اینترنتی آوازک ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان برخوردار گردید.

انواع میکروفون های رومیزی

منبع: وب‌سایت یاماها

باند و بلندگو  سیستم کنفرانس   باند اکتیو باند پسیو میکروفن باسیم میکروفن بیسیم آمپلی فایر

دیدگاه‌ها ۰

*
*