پنج راه تقویت سیستم کنفرانس جلسات

راه های تقویت میکروفون

تقویت سیستم کنفرانس جلسات می تواند یک پژوهش مهم و سرمایه گذاری مبتکرانه برای مسئولین برنامه ریزی رویدادها باشد. با توجه به اینکه جلسات و کنفرانس ها حال بزرگتر شدن هستند، تقویت سیستم کنفرانس جلسات که بتواند شنیده شدن صدای همه افراد و گفتگوی بدون مشکل را تضمین کند دیگر یک امر تجملی نیست، بلکه ضروری است.
اما سیستم کنفرانس میکروفونی دقیقاً چیست و چرا برای تقویت سیستم کنفرانس جلسات و جریان یافتن یک گفتگوی بدون مشکل بسیار مهم است؟
در اینجا ۵ راه برای تقویت سیستم کنفرانس جلسات مورد گفتگو قرار می گیرد.

تقویت سیستم کنفرانس

۱- میکروفن های کنفرانس ، درک گفتار را بهبود می بخشند.

تعداد معدودی از افراد که دور میز جلسه جمع شده اند می توانند به راحتی صدای یکدیگر را بشنوند؛ اما با افزایش تعداد افراد چه اتفاقی می افتد؟ هر کس برای رساندن صدای خود به دیگران دچار مشکل می شود؛ و حتی اگر همه بلند صحبت کنند، توانایی افراد در شنیدن صداها کاهش می یابد.
تقویت سیستم کنفرانس جلسات صداها را تقویت می کنند تا همه بتوانند با وجودی که با صدای عادی خود صحبت می کنند، صدای خود را به گوش سایرین برسانند.
با وجود اینکه فراهم کردن امکان دسترسی و شنیده شدن برای همه افراد جلسه، هدف اصلی تقویت سیستم کنفرانس جلسات است، اما فوائد آن بسیار بیشتر از این است.
در حقیقت، تقویت سیستم کنفرانس جلسات از ابزارهای ضروری است که اجازه می دهند تا به شیوه زیر مکالمات جریان پیدا کنند و تصمیم ها گرفته شوند:

۲- یک رئیس واحد کنترل می کند که چه کسی صحبت کند

جلسه کنفرانسی که در آن هر کس قادر به صحبت کردن توسط میکروفن خود باشد، به سرعت به هرج و مرج منتهی می شود. به همین دلیل است که سیستم کنفرانس میکروفونی -برای کمک به گفت و گویی منظم – طوری تنظیم شده اند که فقط به یک نفر به عنوان رئیس اجازه می دهند که ترتیب صحبت سخنرانان را انتخاب کند و میکروفن های آنان را فقط در زمانی که نوبت صحبت آنها می رسد روشن کند. این فرد با استفاده از «میکروفون رئیس» به نرم افزار (یا یک واحد کنترل) دسترسی دارد که اولویت ها را برای هر «میکروفون های شرکت کننده» – (که مقابل) مدعوین است تعیین می کند. زمانی که یکی از سخنرانان بخواهد به دلایلی خارج از نوبت خود صحبت کند، «میکروفون رئیس» به او اجازه صحبت کردن خارج از نوبت را می دهد.

بایدهای سیستم کنفرانس خوب

۳- نمایندگان کنفرانس می توانند بدون ایجاد حواس پرتی سایر شرکت کنندگان ، “درخواست سخنرانی” کنند

پس از تقویت سیستم کنفرانس جلسات برای صحبت، هر سخنران باید با فشار دادن یک دکمه روی «میکروفون شرکت کننده» خود، دستش را به-صورت الکترونیکی- بالا ببرد. با فشار دادن دکمه سیستم کنفرانس، رئیس می تواند به او اجازه صحبت دهد و میکروفن را در زمانی که صلاح است روشن کند.
با این کار سخنرانانی که مایل به صحبت کردن هستند می توانند بدون قطع کردن صحبت دیگران یا بلند کردن مداوم دست خود صحبت کنند.

۴- سیستم های میکروفون رای گیری سرعت تصمیم گیری را سرعت می بخشد.

همانطور که بالا و پایین آوردن فیزیکی د ست برای دیده شدن می تواند سبب حواس پرتی دیگران (و همچنین خسته کننده) باشد، رای دادن فیزیکی درباره مطالبی که نیاز به تصمیم گیری دارند هم همینطور است. پس از تقویت سیستم کنفرانس جلسات، سیستم کنفرانس رای گیری (و نرم افزار مناسب با آن) به مدعویین اجازه می دهد تا با فشار یک دکمه رای مثبت، منفی یا ممتنع خود را ثبت کنند. سیستم به طور خودکار آرا را جمع می بندد و به رئیس نشان می دهد. به این ترتیب نیاز به شمارش دست های بالا رفته برطرف می شود و به دستور کار جلسه سرعت می بخشد.

تقویت سیستم کنفرانس جلسه

۵- نرم افزار پیشرفته امکان تفسیر و سایر ویژگی ها را فراهم می کند

سیستم کنفرانس رای گیری، سخنرانی و کنفرانس، امکانات بسیار بیشتری نسبت به صدای تنها دارند؛ این سیستم ها شامل طیف وسیعی از دستگاه ها -از تلفن های هوشمند گرفته تا لپ تاپ و سیستم های صوتی عمومی(PA) – هستند. پس از تقویت سیستم کنفرانس جلسات با افزایش گزینه هایی که به سیستم کنفرانس متصل می گردند، نرم افزار این سیستم ها پیچیده تر شده است تا استفاده از امکانات بیشتر، مانند رأی دادن (همانطور که در بالا ذکر شد) یا ویژگی های امنیتی -مانند کارت های کد دار و رمزهای عبور- را امکان پذیر سازد.
عملکرد بی سیم را نیز در نظر بگیرید. در صورتی که به سیستمی نیاز دارید که بتوانید بارها و بارها در سالن های مختلفی آن را تنظیم و استفاده کنید، سیستم کنفرانس میکروفون بی سیم (مانند سیستم های ارائه شده توسط تلویزیون) ، یک انتخاب عاقلانه برای تقویت سیستم کنفرانس جلسات است.
موارد گفته شده فقط چند گزینه از روش های تقویت سیستم کنفرانس جلسات بود. به همین دلیل است که هنگام انتخاب یک سیستم، افراد گیج می شوند.

نرم افزارهای سیستم کنفرانس پیشرفته

چگونه متوجه شوید کدام سیستم برای تقویت سیستم کنفرانس جلسات شما مناسب تر است؟

از آنجا که سیستم کنفرانس میکروفونی وسیله مهمی است که قرار است به دستگاه های صوتی و تصویری شما اضافه گردد، لازم است قبل از تقویت سیستم کنفرانس جلسات، ویژگی هایی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید و بدانید با چه محدودیت هایی مواجه هستید.
به همین دلیل است که اجاره سیستم می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. با این کار به روز ترین تجهیزات، پشتیبانی مورد نیاز برای استفاده از آن (از جمله مهندسین مخصوص در محل) و (مهمتر از همه) توانایی تست کردن دستگاه قبل از تصمیم بر خرید آن را بدست می آورید.
چنانچه سوالی درباره اجاره یا خرید یا تقویت سیستم کنفرانس جلسات خود دارید با ما تماس بگیرید و همچنین ما را از نظرات خود آگاه کنید.

راههای تقویت سیستم کنفرانس جلسه

اگر نیاز به طراحی سیستم کنفرانس جلسات می توانید از فروشگاه اینترنتی آوازک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنید. چنانچه برای تهیه و تکمیل سیستم صوتی خود نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق تلفن ۶۶۷۱۸۲۱۵-۰۲۱ یا ایمیل آوازک به آدرس avazac.official@gmail.com با همکاران ما درفروشگاه اینترنتی آوازک ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان برخوردار گردید.

منبع: راه‌های تقویت سیستم کنفرانس جلسات

باند و بلندگو  سیستم کنفرانس   باند اکتیو باند پسیو میکروفن باسیم میکروفن بیسیم آمپلی فایر 

دیدگاه‌ها ۰

*
*