بلندگو نئودیمیوم چیست؟

بلندگو نئودیمیوم چیست؟

بلندگو نئودیمیوم چیست؟

نئودیمیوم یکی از مهم ترین عناصر در گروه لانتانید ها ست که جزو عناصر کمیاب خاکی به حساب می آید.
نئودیمیوم از عناصر سازنده ی نوع جدیدی از آهن رباها محسوب می شود که مقاومت مغناطیسی بالایی را تولید می کند که این نوع اهن ربا ها حجم کم و قدرت زیادی دارند و در ساخت بلندگو بسیار پرکاربرد هستند.

بلندگو نئودیمیوم از آهنربای نئودایمیوم که اختصاراً ND نامیده می‌ شود، ساخته شده اند. این آهنربا ها نسبت به آهن ربا های معمولی از نظر مغناطیسی مقاومت بسیار بالاتری دارند و یک آهنربای دائمی محسوب می ‌شوند که در موارد مختلفی کاربرد دارند.

آهنربای نئودیمیوم سایز کمی دارد اما از نظر مغناطیسی بسیار قدرتمند است و به همین علت است که در ساخت بلندگو نئودایمیوم مورد استفاده قرار می گیرند. وزن کم و سایز کوچک آهنربا نئودایمیوم سبب می شود که وزن باند Neodymium کم باشد و با گذشت زمان و استفاده مکرر از باند اثر مغناطیسی بلندگو از بین نرود و اسپیکر افت صدا پیدا نکند.

بلندگو نئودیمیوم چیست؟
بلندگو نئودایمیوم چه ویژگی ‌هایی دارد؟

بلندگو نئودیمیوم نسبت به بلندگو های معمولی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که علت این ویژگی‌ ها به به دلیل وجود عنصر neodymium در آن ها ست. بلندگو نئودیمیوم در دمای محیط کارکرد بسیار مناسبی دارد. به علت وجود عنصر نئودیمیوم در بلندگو نئودایمیوم، بلندگو های سایز کوچک نئودیمیوم می توانند انرژی و قدرت بسیار بالاتری نسبت به بلندگو های سایز بزرگی که توسط آهنربای معمولی ساخته شده اند، تولید کنند.
آهنربای نئودیمیوم جزو قوی ترین آهنربا های دائمی است که در کل جهان وجود دارد. بلندگو نئودایمیوم که از آهن ربای نئودایمیوم ساخته می شود قدرت و عملکرد بسیار بالایی دارد و با گذشت زمان افت صدا به وجود نمی‌آید.به طور کلی می توان گفت از آهن ربای نئودایمیوم برای ساخت موتور، بلندگو و … استفاده می شود. این آهن ربا طبیعی است و انرژی بالای مغناطیسی در حجم کمی از آهن ربا وجود دارد. آهن ربای نئودیمیومی به توئیتور بلند گو ها کمک می کند تا در شرایط خاص و ویژه ، باند نئودایمیوم بتواند صدای باکیفیتی را تولید نماید. می توان گفت باند نئودایمیوم قدرت و عملکرد بسیار بالاتری نسبت به بلند گوهای معمولی دارد.کیفیت صدای مطلوب تری دارد و به دلیل قدرت بالای آهن ربای استفاده شده در آن، سایز کوچک آن می تواند صدای قوی تری نسبت به نمونه های مشابه آن تولید کند.

باند و بلندگو    باند اکتیو باند پسیو بلندگو شیپوری بلندگو دیواری بلندگو سقفی


برای مشاوره از طریق شماره تلفن ۶۶۷۱۸۲۱۵-۰۲۱ یا ایمیل آوازک به آدرس avazac.official@gmail.com در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*