بهترین میکروفن ضبط صدا برای گوشی هوشمند کدام اند؟

میکروفن برای ضبط صدا با گوشی

بهترین میکروفن برای ضبط صدا با گوشی هوشمند کدام اند؟

خرید یک میکروفن برای ضبط صدا با گوشی می تواند یکی از راه های مناسب و البته بسیار کم هزینه به منظور ذخیره سازی صدای باکیفیت از طریق گوشی باشد. بسیاری از افراد می توانند به کمک این مکانیزم به خوبی، می تواند یک صدای باکیفیت و کاملا واقعی را پدید آورد و از آن به منظور تولید انواع پادکست ها استفاده نمود. امروزه با وجود دوربین های خارق العاده و کیفیت عالی، می توان با خرید میکروفن برای ضبط صدا با گوشی به خوبی از یک سیستم صوتی مناسب و دوربینی کاملا حرفه ای، جهت فیلمبرداری با گوشی های همراه استفاده نمود. در بسیاری از موارد رعایت اصول مختلف به منظور خرید این محصول می تواند تا حد ممکن باعث پیدا کردن یک محصول مناسب در بین برندهای مختلف خواهد شد و کارایی ذخیره سازی صدای شما را نیز افزایش خواهد داد. نکات بسیاری در هنگام خرید یک میکروفون برای گوشی حائز اهمیت می باشد که با رعایت این موارد می توانید یک میکروفن برای ضبط صدا با گوشی بسیار مناسب را تهیه و خریداری نمایید.

چه مواردی که باید در هنگام خرید میکروفن برای ضبط صدا با گوشی رعایت شود؟

امروزه به منظور داشتن یک فیلم برداری عالی می توان از دوربین گوشی های همراه استفاده نمود و در کنار آن نیز با درنظر گرفتن بخش های مختلف می توان به خوبی موارد بسیاری را درنظر گرفت، به عنوان مثال اگر شما تصویر مناسب و بسیار با کیفیتی را در اختیار داشته باشید و نتوانید یک کیفیت مطلوب صوتی نیز در فیلم های خود ایجاد کنید، همیشه محصول نهایی دچار مشکل خواهد شد و از این رو داشتن میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می تواند این مشکل را با هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید یک دوربین کاملا حرفه ای رفع کند. در ادامه این آموزش جامع یاد خواهیم گرفت تا یک ویدیو کاملا مطلوب را به کمک استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل را ذخیره سازی نماییم.
یکی از مدل های بسیار مهم میکروفون های ضبط صدا، میکروفون های DSLR می باشد که این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به خوبی صدای محیط خود را ذخیره سازی کنید. اما این میکروفون با ترکیب کردن مقداری نویز با محیط نمی توانند صدای واقعی محیط را به خوبی ذخیره سازی کنند، که همین مورد مشکلات بسیاری را پدید خواهد آورد. البته باید در نظر داشت که خرید میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می تواند با حدود بسیار زیادی به ضبط صدای واقعی کمک بسیاری نمایید، زیرا داشتن یک میکروفون بر روی گوشی به عنوان یک مرجع ذخیره سازی صوتی در نظر گرفته می شود و کیفیت مناسبی را نیز برای ذخیره سازی صدای اطراف خود در اختیار کاربران قرار می دهد.

خرید از یک برند معتبر برای داشتن یک میکروفن برای ضبط صدا با موبایل هوشمند

میکروفون های ارزان و معمولی بسیاری در بازار وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان ذخیره کننده؛ صدای برای فیلم برداری های خود استفاده کنید، اما این نوع میکروفون ها فقط از میکروفون گوشی شما قوی تر هستند و آنقدر توانایی خاصی به منظور داشتن یک صدای مطلوب را برای شما پدید نخواهند آورد، به همین منظور استفاده از یک میکروفن برای ضبط صدا با موبایل هوشمند یا میکروفون یقه ای و میکروفون هدمیک از برندهای معتبر می تواند باعث راحتی و آسایش کار شما شود و باعث افزایش بازده صدای شما خواهد شد. کمپانی های بزرگی چون Sennheiser ، Audio-Technica ، RØDE در بازار وجود دارد که با خرید محصولات آنها می تواند تا مدت های طولانی یک کیفیت ماندگاری را برای شما پدید آورید و استفاده از این محصولات به عنوان میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می تواند تا حدود زیادی سبب رشد کار شما در تولید ویدئو و یا پادکست های اختصاصی شود.

داشتن برنامه ضبط صدا راهی برای ماندگاری صدا

یکی از روش هایی که می تواند باعث کارایی بیشتر یک میکروفن برای ضبط صدا با موبایل شود قرارگیری صحیح میکروفون می باشد و این امکان را فراهم می کند تا بتواند با استفاده از آن فیلم های باکیفیتی را ذخیره کنید. به عنوان مثال در هنگام استفاده از میکروفون های Lav فقط کافیست که از آن در کنار دهان خود استفاده کنید. داشتن این میکروفون به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در فاصله ۷ یا ۸ اینچی خود به خوبی از آن استفاده کنید و صدایی کاملا واقعی را در اختیار داشته باشید. این نوع میکروفون ها می توانند به خوبی به عنوان میکروفن برای ضبط صدا با موبایل استفاده شوند و می توان از آنها به منظور ضبط صدای محیط اطراف استفاده نمایید. مدل های بسیاری از این نوع میکروفون وجود دارد که می تواند بر اساس نوع کاربرد و آداپتور مورد استفاده باشد. اکثر این نوع میکروفون ها به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده است و می توان گفت به واسطه آنها می توانید صدای بسیار مناسبی را ذخیره سازی کند.

چه لباس برای کیفیت صدای مناسب بپوشم؟

اگر شما هم از میکروفن برای ضبط صدا با گوشی استفاده میکنید، داشتن یک پیراهن ساده،؛ دکمه دار میتواند بسیار مناسب، یکی از دلایل اصلی این انتخاب به دلیل سادگی نصب و همچنین جلوگیری از ایجاد شدن نویز بیش از حد می باشد. استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می تواند بسیار مناسب باشد و حتما اگر از مدل های سری Lav استفاده می شود، باید با یک پوشش مناسب به خوبی از آن استفاده کنید. یکی از روش های ضبط صدای مناسب با میکروفون، استفاده از صدای پارچه ای می باشد که می تواند به خوبی باعث جلوگیری از نویز صدا شود. به منظور بررسی قسمت های مختلف می توانید دو بخش لباس خود را بهم مالش دهید و از این طریق می توانید به خوبی با بررسی میزان صدای لباس خود، لباسی مناسب برای افزایش کیفیت صدای ضبط شده استفاده شود.

استفاده از کابل مناسب راهی برای انتقال راحت صدا

پیراهن پایینی یکی از بهترین قسمت های مناسب برای اتصال میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می باشد، این بخش به دلیل نزدیک بودن به جیب و یا دست می تواند به خوبی باعث ایجاد شدن یک فاصله مناسب شود. اگر شما کابل مناسب و باکیفیت را نداشته باشید، می تواند بدر هنگام ذخیره سازی داده ها دچار مشکل شوید و صدای ضبط شده به خوبی نمی تواند ذخیره شود و امکان دارد بخش های بسیاری از آن شکسته شود. یکی از مواردی که در هنگام خرید و تهیه کابل باید به خوبی به آن توجه کنید، طول آن می باشد. باید در نظر داشته اگر در هنگام استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل حواستان به کشیده شدن کابل باشد، زیرا با قطع شدن و یا کنده شدن بخشی از آن، می تواند باعث تضعیف عملکرد سیستم صوتی شود.
یکی از مواردی که باید حتما در هنگام استفاده از انواع میکروفن برای ضبط صدا با موبایل استفاده کنید تنظیم کردن میکروفون می باشد، وجود برنامه های مختلف و همچنین تنظیمات اصلی یک میکروفون این اجازه را به شما میدهد تا میزان تن صدای میکروفون خود را بتوانید به خوبی تنظیم کنید. به عنوان مثال داشتن بخش های مختلف به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید تا توان خروجی در حدود ۴۸ کیلوهرتز ضبط کنند و صدای با کیفیتی را در اختیار داشته باشید. حتما باید قبل از اینکه صدای خود را ضبط کنید محیط قرارگیری میکروفون را ثابت کنید تا در هنگام فیلم برداری بتوانید به خوبی صدایی کاملا یک دست را در اختیار داشته باشید.

حتما صدا و دوربین خود را همگام کنید

یکی از مواردی که باید در هنگام استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل استفاده نمایید، داشتن هماهنگی و سینک شدن کامل صدا و تصویر می باشد که نبود آن باعث ناراحتی بینندگان در هنگام نمایش ویدئو می شود. رعایت کردن این مورد جزء بخش های کاملا اساسی در هنگام استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل می باشد که باید به خوبی آن را رعایت نمود. یکی از مواردی که می تواند به خوبی باعث حل این مشکل شود، استفاده از روش تخته سنگ می باشد، که شما می توانید گوشی همراه و میکروفون خود را در یک محیط ثابت قرار دهید و از این طریق به خوبی صداهای اطراف را به صورت کامل در محیط های باز ذخیره سازی کنید.
استفاده از میکروفن برای ضبط صدا با موبایل یکی از موارد بسیار مهم در هنگام فیلم برداری با دوربین تلفن های همراه می شود و این امکان را فراهم می کند تا به واسطه آن بتوانید یک ویدیو کاملا حرفه ای و زیبا را ذخیره سازی کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*